Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Ze života bakterií

Ze života bakterií

Cena produktu Ze života bakterií není známa.

 

Popis produktu Ze života bakterií: Bakterie, s nimiž člověk přichází do styku, tvoří mikrosvět, do něhož lze nahlédnout mikroskopem. Ačkoliv je takový pohled fascinující, odhaluje jen část skutečnosti. Bakterie, které nás obklopují... > více informací


Ze života bakterií - popis

nahoru

Bakterie, s nimiž člověk přichází do styku, tvoří mikrosvět, do něhož lze nahlédnout mikroskopem. Ačkoliv je takový pohled fascinující, odhaluje jen část skutečnosti. Bakterie, které nás obklopují, mají překvapivé životní projevy a koordinovaně je řídí, pracují pomocí trpasličích mechanických strojů poháněných chemickou energií, pohybují se za potravou a prchají od jedovatých látek, komunikují s ostatními, kooperují, pokud to potřebují, a jsou si antagonisty, pokud by jejich pozice byla ohrožena. Chovají se jinak, když jich je málo, a jinak, když jejich populace roste. Mají své loupeživé nepřátele z řad bakterií a škodí jim jejich vlastní viry. Umí vytvářet společenství se složitou strukturou a změněnými vlastnostmi. Lidskému tělu škodí, což je všeobecně známo, ale i prospívají - o tom se ví již méně. Antibiotikům se umějí bránit jako jednotlivci, ale i v populaci. Takový pohled na bakterie poskytuje připravovaná kniha, snažící se přístupnou formou oslovit vzdělané čtenáře se zájmem o biologii a infekční nemoci. Text je doplněn četnými obrázky, fotografiemi, schématy a nákresy.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Ze života bakterií užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Ostatní knihy, Literatura - umění, Dětská literatura.

Nejlevnější Ze života bakterií akční ceny - Levné Ze života bakterií

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Ze života bakterií stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Ze života bakterií najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.