Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk

Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk

Cena produktu Praxe dětského psychologického poradenství - M... není známa.

 

Popis produktu Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk: Autor shrnuje praktické zkušenosti ze své mnohaleté poradenské práce, při níž vyšetřil přes třicet tisíc dětí. Hlásil se k biopsychosociálnímu přístupu, zároveň v knize zdůrazňuje tvořivost a re... > více informací


Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk - popis

nahoru

Autor shrnuje praktické zkušenosti ze své mnohaleté poradenské práce, při níž vyšetřil přes třicet tisíc dětí.
Hlásil se k biopsychosociálnímu přístupu, zároveň v knize zdůrazňuje tvořivost a respekt k jedinečnosti svých malých klientů. Ještě více než o vědecký výklad témat mu jde o zpracování osobní zkušenosti a o osobní vyznání. Mezi probíraná témata patří: obecné zásady dětského psychologického poradenství a psychologického vyšetření dětí, poruchy učení, mentální retardace, mozkové dysfunkce, smyslové vady, poruchy emocí a chování vzniklé v dětství apod. S těmito tématy se běžně setkávají pracovníci v pedagogicko-psychologických poradnách i další lidé, kteří pracují s dětmi ve věku povinné školní docházky a před nástupem do školy. Knihu také dobře využijí studenti psychologických, pedagogických a pediatrických oborů. Publikace vychází v aktualizovaném vydání, které připravila PhDr. Jarmila Klégrová, dětská psycholožka a dcera prof. Matějčka. Prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc., (1922–2004) byl mezinárodně uznávaný dětský psycholog, který společně s prof. Langmeierem proslul výzkumem psychické deprivace. Zdůrazňoval nezastupitelnou úlohu rodiny pro zdravý rozvoj dětí. Vytvořil nebo upravil řadu psychodiagnostických metod, které jsou u nás při práci s dětmi užívány. Ve svých knihách a článcích se pravidelně vyslovoval k otázkám výchovy, specifických poruch učení, školní zralosti, hodnocení dětí atd. V nakladatelství Portál vyšly jeho knihy: O rodině vlastní, nevlastní a náhradní (1994), Náhradní rodinná péče (1999, ed.), Zdeněk Matějček: Naděje není v kouzlech (1999, rozhovor), Osvojení a pěstounská péče (2002, ed.), Po dobrém, nebo po zlém? (poslední vyd. 2007), Co, kdy a jak ve výchově dětí (poslední vyd. 2007), Co děti nejvíc potřebují (poslední vyd. 2010).

Praxe dětského psychologického poradenství
Druh zboží:Kniha
Vydavatel/výrobce:PORTÁL
Počet stran:344
Vazba:Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry:240 x 170 x 20
Kód:0121885
EAN:9788026200000
ISBN:978-80-262-0000-0
Rok vydání:2011
Jazyk:Česky

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Ostatní knihy, Blahopřání.

Nejlevnější Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk akční ceny - Levné Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Praxe dětského psychologického poradenství - Matějček Zdeněk najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.