Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů

Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů

Cena produktu Petr Kotlík: Stavební materiály historických o... není známa.

 

Popis produktu Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů: Publikace shrnuje základní poznatky o přírodních i uměle vyráběných stavebních materiálech (kámen, pálené i nepálené cihly, pálená krytina apod.) a stavebních pojivech (sádra, vápno, cement apod.)... > více informací


Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů - popis

nahoru

Publikace shrnuje základní poznatky o přírodních i uměle vyráběných stavebních materiálech (kámen, pálené i nepálené cihly, pálená krytina apod.) a stavebních pojivech (sádra, vápno, cement apod.), které se objevují v historických stavbách. V jednotlivých kapitolách jsou přehledně popsány vztahy mezi strukturou těchto materiálů a jejich vlastnostmi. Pozornost je věnována i procesům, které se podílejí na korozi stavebních materiálů a pojiv včetně nástěnných maleb. Na příkladu průzkumu historických omítek jsou ukázány hlavní zásady i možnosti přírodovědného průzkumu stavebních materiálů. V dalších kapitolách jsou popsány možnosti sanačních zákroků na historických stavbách – čistění, omezení účinků vodorozpustných solí a konzervace, dále metody a prostředky povrchové ochrany stavebních materiálů - umělý kámen, fasádní nátěry, hydrofobizace, odstraňování graffiti apod. Stručně je zmíněna i problematika sanačních omítek.

Počet stran: 112 stran
Rozměr: 204×284 mm
Hmotnost: 270 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788070803479

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Ostatní knihy, Blahopřání.

Nejlevnější Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů akční ceny - Levné Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Petr Kotlík: Stavební materiály historických objektů najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.