Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé

Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé

Cena produktu Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv.... není známa.

 

Popis produktu Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé: Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva... > více informací


Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé - popis

nahoru

Předposlední svazek rozsáhlé monografie výzkumného týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřuje na příčiny a následky proměn současného soukromého práva. Jednotlivé obory soukromého práva současné doby se nevyvíjejí zcela autonomně. Naopak je zřejmé, že se vzájemně ovlivňují, někde, zejména tam, kde byly v době socialismu uměle legislativně odděleny, dochází k jejich opětnému sblížení. Nové impulzy v naznačeném směru přináší připravovaná rekodifikace českého soukromého práva, jejímž cílem je především obnova pojetí občanského zákoníku jako obecného kodexu. Společně s občanským zákoníkem je předkládán nový obchodní zákon a nový zákon o mezinárodním právu soukromém. Rekodifikace českého soukromého práva otevírá řadu otázek, které se nezbytně odrážejí i v mnoha kapitolách tohoto svazku. Východiska soukromého práva výrazně poznamenává i jev zvaný publicizace soukromého práva, který již delší dobu vnáší do domény původně ryze soukromoprávní prvky práva veřejného. To může vést k určité relativizaci pojmu soukromé právo, typicky např. v právu obchodních společností. Koneckonců procesní právo jako celek, a tedy i civilní procesní právo, je ve své podstatě právem veřejným. Veřejné právo se výrazně promítá např. i v oblasti pracovního práva, jehož trendy si nadále ponechávají určitou autonomii ve srovnání s vývojem soukromého práva v obecné rovině. Soukromé právo prochází zvláštním vývojem i v rámci evropské integrace. Evropská unie je sice na první pohled spojována především s právem veřejným, své místo si však zejména v poslední době - pomalu, ale přece - vymezuje v rámci Evropské unie i právo soukromé, a to prostřednictvím harmonizace právních úprav členských států.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Ostatní knihy, Literatura - umění, Dětská literatura.

Nejlevnější Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé akční ceny - Levné Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Nové jevy v právu na počátku 21. století - sv. 4 - Soukromé najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.