Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Nebezpečný národ

Nebezpečný národ

Cena produktu Nebezpečný národ není známa.

 

Popis produktu Nebezpečný národ: Kniha: Robert Kagan: Nebezpečný národZahraniční politika USA 1700-1800 Každý, kdo sleduje dění v Iráku nebo diskuse o radarové základně v Brdech, by si měl přečíst knihu o prvních dvou staletích a... > více informací


Nebezpečný národ - popis

nahoru

Kniha: Robert Kagan: Nebezpečný národZahraniční politika USA 1700-1800 Každý, kdo sleduje dění v Iráku nebo diskuse o radarové základně v Brdech, by si měl přečíst knihu o prvních dvou staletích americké zahraniční politiky. Dějiny USA jsou plné paradoxů: kolonisté dychtící po další půdě přiměli Velkou Británii ke střetu s Francií, aby pak na válkou oslabené Británii vybojovali za rozhodující podpory absolutistické Francie nezávislost své liberální republiky. Deklarace nezávislosti hovoří o právu na život, svobodu a hledání štěstí, pokud ovšem nejste "krvelačný indiánský divoch" nebo černý otrok. Kagan nic z historie své země nezamlčí, přesvědčivě však ukazuje, jak univerzalistická liberální ideologie přispěla k tomu, že pokud se USA staly národem nebezpečným, musel se jich obávat především Hitler, Stalin a jejich předchůdci či učedníci.

Výrobce Lidové Noviny
Druh Politika a právo

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Nebezpečný národ užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Ostatní knihy, Blahopřání.

Nejlevnější Nebezpečný národ akční ceny - Levné Nebezpečný národ

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Nebezpečný národ stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Nebezpečný národ najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.