Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě

Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě

Cena:

od 404 Kč do 409 Kč

Hlídat cenu

Popis produktu Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě: Publikace vychází z knihy „Vybrané kapitoly z práva EU“, avšak text je přepracován a doplněn tak, aby odrážel změny, které proběhly na základě této zásadní revize práva EU Lisabonskou smlouvou, pl... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Všechny obchody

Obchod
Hodnocení
Název
Cena
Dostupnost
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Booktook.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Booktook.cz popsal.
+ doprava: 79 Kč
Skladem
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Martinus.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Martinus.cz popsal.
+ doprava: 49 Kč
17. 6. 2020

Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě - popis

nahoru

Publikace vychází z knihy „Vybrané kapitoly z práva EU“, avšak text je přepracován a doplněn tak, aby odrážel změny, které proběhly na základě této zásadní revize práva EU Lisabonskou smlouvou, platnou od 1.12.2009, ale též dalšího rozvoje sekundárního práva EU, probíhajícího průběžně v jednotlivých oblastech materiálního práva EU.

Prvotním cílem této publikace je tedy promítnout výše uvedené změny do výkladu o právu EU, zaměřeném na prvky a principy fungování tohoto právního systému. Téměř tříletý odstup od data nabytí platnosti Lisabonské smlouvy umožňuje též kritickou reflexi rozvoje práva EU v období uplynulých deseti let. Toto období se vyznačovalo kvalitativní proměnou EU, plynoucí zejména z jejího rozšíření o dvanáct nových členských států včetně ČR. Z tohoto pohledu se předkládaný text snaží poukázat na řešené či vnímané nedostatky a naznačit možný další vývoj v těchto oblastech.

Publikace je členěna na dvě části. V první se věnuje obecným otázkám práva EU, jeho pramenům, vztahu k národnímu právu a aplikací členskými státy v národním právním prostředí. Dále pojednává blíže o institucionální struktuře EU, pravomocích orgánů i jejich vzájemných vztazích.

Druhá část se potom věnuje vybraným otázkám z materiálního práva EU počínaje ochranou lidských práv v EU, jež získala Lisabonskou smlouvou významný impuls k dalšímu rozvoji, přes základy právní regulace „prostoru svobody, bezpečnosti a práva“, až k oblasti právní úpravy vnitřního trhu EU, která v minulosti tvořila stěžejní oblast regulace práva EU a dodnes je prostorem spolupráce členských států, jehož kvalitativní rozvoj a úspěchy jsou klíčové pro další existenci eurozóny nebo (alespoň v očích tzv. euroskeptiků) i samotné EU.

Počet stran: 275 stran
Vazba: brožovaná vazba
Hmotnost: 480 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788074181528
Rok vydání: 2012

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě akční ceny - Levné Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě stojí 404 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Martin Janků, Linda Janků: Právo EU po Lisabonské smlouvě najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.