Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie

Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie

Cena produktu Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defek... není známa.

 

Popis produktu Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie: Metoda ultrazvukové defektoskopie je založená na změnách prostupnosti a odrazivosti ultrazvukové vlny vlivem necelistvosti v materiálu. Tato kniha se zabývá soudobým stavem ultrazvukové defektosko... > více informací


Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie - popis

nahoru

Metoda ultrazvukové defektoskopie je založená na změnách prostupnosti a odrazivosti ultrazvukové vlny vlivem necelistvosti v materiálu. Tato kniha se zabývá soudobým stavem ultrazvukové defektoskopie. Nedestruktivní ultrazvukové metody testování včetně automatizace zkušebních postupů vyžadují nejen praktické zkušenosti, ale také základní teoretické znalosti o fyzikálních jevech, které při testování probíhají.

Kniha není psána pro účely kvalifikace a certifikace pracovníků nedestruktivního zkoušení ultrazvukem a to jak v rovině obecných principů
tak v oblasti nedestruktivních zkoušek odlitků, výkovků, svařovaných výrobků, trubek a potrubí apod., nicméně může být užitečnou příručkou jak pro pracovníky v ultrazvukové defektoskopii, tak pro lektory kurzů a je vhodná i pro pedagogy a studenty na všech úrovních. Dnes, kdy je technická diagnostika samostatným vědeckým oborem, se pracovník v defektoskopii nespokojí s pouhou detekcí a lokalizací existující závady, ale vyžaduje přesnou specifikaci závady (např. typ trhliny v materiálu, rozsah poškození převodového kola apod.). Z tohoto důvodu je nutné naměřené údaje digitalizovat a výsledky měření analyzovat s využitím pokročilých, v knize uvedených, metod zpracování naměřeného ultrazvukového signálu.

Autoři knihy předpokládají základní znalosti středoškolské matematiky, fyziky a elektrotechniky.

Počet stran: 217 stran
Vazba: brožovaná vazba
Rozměr: 220×158 mm
Hmotnost: 540 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788025466063
Rok vydání: 2011

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Knihy o erotice a sexu nebo Audioknihy, Ostatní knihy, Literatura - umění.

Nejlevnější Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie akční ceny - Levné Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Marcel Kreidl, Václav Matz: Ultrazvuková defektoskopie najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.