Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika

Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika

Cena produktu Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagno... není známa.

 

Popis produktu Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika: Hlavním cílem knihy je podat celkový přehled diagnostických metod pro stanovení technického stavu zkoumaného objektu. V současné době, kdy se technická diagnostika stává samostatným vědeckým obore... > více informací


Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika - popis

nahoru

Hlavním cílem knihy je podat celkový přehled diagnostických metod pro stanovení technického stavu zkoumaného objektu. V současné době, kdy se technická diagnostika stává samostatným vědeckým oborem, již zdaleka nestačí zvolit vhodnou diagnostickou metodu a vybrat optimální typy senzorů a měřicích přístrojů. Diagnostik se již nespokojí s pouhou detekcí a lokalizací existující závady, ale vyžaduje přesnou specifikaci závady (např. typ trhliny v materiálu, rozsah poškození převodového kola apod.). Z tohoto důvodu je nutné naměřené údaje digitalizovat a dál analyzovat prostřednictvím pokročilých, v knize uvedených, metod analýzy naměřených diagnostických veličin a matematických metod rozpoznávání.

Kniha je určena široké technické veřejnosti. Vzhledem k tomu, že kapitoly obsahují základní teoretické výklady fyzikálních principů a způsoby zpracování diagnostických signálů, je kniha vhodná i jako učební pomůcka pro studenty technických směrů středních a vysokých škol. Výklad předpokládá základní znalosti středoškolské matematiky, fyziky a elektrotechniky. Publikace svým omezeným rozsahem není určena jako školící materiál pro certifikační zkoušky, nicméně některé partie mohou znalosti posluchačů a možná i lektorů kurzů z oboru diagnostiky doplnit.

Stručný obsah

Úvod
Základní pojmy z technické diagnostiky
Analýza a zpracování diagnostických signálů
Automatizace diagnostických systémů
Vibrodiagnostika rotačních mechanizmů
Akustická emise
Hluková diagnostika
Průmyslové endoskopy
Holografické metody
Defektoskopie materiálu - přehled metod
Ultrazvuková defektoskopie
Elektromagnetická defektoskopie vířivými proudy
Magnetická defektoskopie
Radiografie, radioskopie
Infračervená defektoskopie
Potenciometrická defektoskopie
Kapilární defektoskopie

Počet stran: 406 stran
Vazba: pevná vazba
Rozměr: 166×237 mm
Hmotnost: 720 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 8073001586
Rok vydání: 2006

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika akční ceny - Levné Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Marcel Kreidl, Radislav Šmíd: Technická diagnostika najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.