Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla

Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla

Cena produktu Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla není známa.

 

Popis produktu Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla: Výbor z díla doc. Pavla Nováka (1932-2007) představuje vůbec první samostatné vydání vědeckých příspěvků českého jazykovědce - obecného lingvisty, bohemisty a albanisty, který spojil své odborné p... > více informací


Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla - popis

nahoru

Výbor z díla doc. Pavla Nováka (1932-2007) představuje vůbec první samostatné vydání vědeckých příspěvků českého jazykovědce - obecného lingvisty, bohemisty a albanisty, který spojil své odborné působení především s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Jeho podnětné myšlenky stále otevírají cesty k netriviálnímu uvažování o jazyce a jazykovědě, avšak dnes jsou čtenářům spíše neznámé, protože jsou rozesety po různých časopisech a sbornících nebo zůstaly ukryty v těžko dostupných výzkumných zprávách. Hlavním cílem knihy je tak umožnit současnému a budoucímu českému jazykovědnému publiku poznávat osobitý naturel lingvistického myšlení Pavla Nováka. Výbor je koncipován jako průřezový, editoři J. Křivan, J. Januška a J. Chromý do něj vybrali texty z různých tematických oblastí (metodologie lingvistiky, jazykový význam, pády, teorie syntaxe, dějiny novodobé české jazykovědy, popularizační články o jazyce aj.), s důrazem na ty příspěvky, které stále vynikají svojí aktuálností. Kniha je uvedena studiemi doc. Z. Starého, prof. J. Kořenského, prof. P. Sgalla a průvodním komentářem hlavního editora J. Křivana. Součástí výboru je rovněž Novákův životopis a nově sestavená bibliografie.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Ostatní knihy, Literatura - umění, Dětská literatura.

Nejlevnější Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla akční ceny - Levné Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.