Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii

Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii

Cena:

od 194 Kč do 209 Kč

Hlídat cenu

Popis produktu Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii: Předkládaná publikace poskytuje čtenáři komplexnější pohled na vývoj českého zemského (šlechtického) dědického práva od konce dvanáctého století (Statuta Konrádova) až do poloviny století sedmnáct... > více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Všechny obchody

Obchod
Hodnocení
Název
Cena
Dostupnost
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Megaknihy.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Megaknihy.cz popsal.
+ doprava: 99 Kč
Do 10 dnů
     
Pokud máte zkušenost s obchodem Martinus.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Martinus.cz popsal.
+ doprava: 49 Kč
9. 6. 2020

Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii - popis

nahoru

Předkládaná publikace poskytuje čtenáři komplexnější pohled na vývoj českého zemského (šlechtického) dědického práva od konce dvanáctého století (Statuta Konrádova) až do poloviny století sedmnáctého (Deklaratoria a Novely), a to především práva hmotného. Text vychází z pramenné studie rozhodujících právních památek a hledá v nich odpovědi podle schématu zůstavitel, projev poslední vůle, předmět posloupnosti, omezení vůle zůstavitele (povinný díl) a konečně intestátní pořádek. Věnuje pozornost privilegiu Vladislava II. Jagelonského, odrazu „testamentární“ praxe před Vladislavským zřízením zemským (1500) ve Všehrdově díle a konečně také Obnovenému zřízení zemskému (1627) ve znění Deklaratorií a Novel (1650), které přinášejí římskoprávní prvky a představují tak zásadní milník vývoje tohoto práva. Závěrem je k textu připojen ještě Epilog, který věnuje úpravě dědického práva podle Rakouského všeobecného občanského zákoníku (1811) a následujících předpisů. Předznamenává tak potřebu zpracovat komplexněji tento právní obor i pro dobu moderní.

Počet stran: 128 stran
Vazba: brožovaná vazba
Rozměr: 176×250 mm
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788074181962
Rok vydání: 2013

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii akční ceny - Levné Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii stojí 194 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Karolina Adamová, Antonín Sýkora: Dědické zemské právo v české historii najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.