Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství

Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství

Cena produktu Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč li... není známa.

 

Popis produktu Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství: Proč jsou v lidském jednání a rozhodování takové rozdíly? Jakou roli hraje v našem uvažování a rozhodování morálka? Tyto nelehké otázky, i to jak lidé dospívají ke svým názorům na politická, ale i... > více informací


Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství - popis

nahoru

Proč jsou v lidském jednání a rozhodování takové rozdíly? Jakou roli hraje v našem uvažování a rozhodování morálka? Tyto nelehké otázky, i to jak lidé dospívají ke svým názorům na politická, ale i mnohá další důležitá témata, zkoumá ve svém bestselleru psycholog Jonathan Haidt. Nejdříve shrnuje teorie starých filozofů a postupně se dostává až k současnosti, kdy spolu soupeří dva názory na původ morálky: Je morálka vrozená, nebo je dána především zkušenostmi, jež získáváme v dětství? Pokud je vrozená, tak jak to, že se lidské pohledy na různá morální témata napříč kulturami liší? A pokud je získaná, čím to, že v ní lze bez ohledu na rozdílnost kultur vystopovat určitý opakující se vzorec? Skutečnost je spíš taková, že naše morální úsudky jsou výsledkem intuice a rozumové uvažování přichází až dodatečně. Jsme tedy spíše cosi jako „intuitivní právníci“ – své rozumové uvažování nepoužíváme k nacházení pravdy, ale k k tomu, abychom obhájili názor, jejž vytvořila naše intuice.
Haidt svůj odborný text velice čtivě prokládá vyprávěním o svém životě. Přibližuje své dětství, jež ho nasměrovalo k levici a liberalismu, i studijní pobyt v Indii, který ho přiměl vystoupit z navyklého stereotypu. Popisuje pět základů morálky a vysvětluje, proč sympatizantům levice záleží především na dvou z nich a proč se naopak morálka příznivců pravice většinou opírá rovnoměrně o všech pět základů. A přibližuje i to, jaká nedorozumění z toho vznikají. Dokáže tato kniha zúžit zvětšující se propast mezi individualistickými a sociocentrickými společnostmi a potažmo i mezi politickou levicí a pravicí?

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Ostatní knihy, Blahopřání.

Nejlevnější Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství akční ceny - Levné Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Jonathan Haidt: Morálka lidské mysli - Proč lidi rozděluje politika a náboženství najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.