Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání

Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání

Cena produktu Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství ... není známa.

 

Popis produktu Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání: Obezita jako globální zdravotní problém se stále více týká také dětí a dorostu, a to nejen v průmyslově rozvinutých zemích. Zdravotní a epidemiologická sledování v České republice ukazují, že obéz... > více informací


Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání - popis

nahoru

Obezita jako globální zdravotní problém se stále více týká také dětí a dorostu, a to nejen v průmyslově rozvinutých zemích. Zdravotní a epidemiologická sledování v České republice ukazují, že obézních dětí a dospívajících v poslední době přibývá nebývalou měrou a že tito mladí lidé mají i další zdravotní problémy. Obezita v dospělosti se rozvíjí spolu s ostatními zdravotními riziky častěji u těch, kdo byli obézní již v období růstu. Rychlé přibývání obezity nelze vysvětlit pouze změnami genofondu, ale především způsobem života - nepříznivě změněnou výživou a všeobecně sníženou pohybovou aktivitou. Nejzávažnějšími patologickými změnami u obézní mládeže je inzulinová rezistence a tím i častější výskyt diabetu typu 2, zvýšení hladiny sérových lipidů, zvýšený krevní tlak, časté bývají ortopedické a psychologické problémy. Diagnostika počátečních stadií obezity, intervence týkající se životního stylu a náprava dalších zdravotních potíží jsou proto nezbytné.

Počet stran: 239 stran
Vazba: pevná vazba
Rozměr: 160×230 mm
Hmotnost: 480 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 8072624669
Rok vydání: 2007

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání akční ceny - Levné Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Jana Pařízková, Lidka Lisá: Obezita v dětství a dospívání najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.