Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan

Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan

Cena produktu Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan není známa.

 

Popis produktu Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan: Kniha zahrnuje dvě dosud nepublikované univerzitní přednášky významného českého literárního vědce a estetika Jana Mukařovského (1891-1975). První z nich, Estetické studie z moderní české lyriky, p... > více informací


Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan - popis

nahoru

Kniha zahrnuje dvě dosud nepublikované univerzitní přednášky významného českého literárního vědce a estetika Jana Mukařovského (1891-1975). První z nich, Estetické studie z moderní české lyriky, proslovil v Praze v letním semestru 1928-1929. Mukařovský zde objasňuje a na příkladech z novodobé české poezie dokládá podstatné rysy lyrického básnictví. Druhou je torzo univerzitní přednášky Sociologie básnictví ze zimního semestru 1934-1935 (Praha, Bratislava). V opozici k tradiční literární historii Mukařovský zdůrazňuje potřebu zkoumat vedle vnějších souvislostí literárního dění též a především jeho zákonitosti vlastní, imanentní. Knihu edičně připravili M. Havránková a M. Jankovič, který je také autorem doslovu.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Ostatní knihy, Blahopřání.

Nejlevnější Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan akční ceny - Levné Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Estetické přednášky I. - Mukařovský Jan najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.