Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

David Matoušek: Udělejte si z PC 1

David Matoušek: Udělejte si z PC 1

Cena produktu David Matoušek: Udělejte si z PC 1 není známa.

 

Popis produktu David Matoušek: Udělejte si z PC 1: Kniha je určena čtenářům, kteří mají alespoň základní znalosti číslicové techniky a rámcové představy o programování. Jádrem knihy je totiž popis konstrukce a ovládání šesti elektronických přístro... > více informací


David Matoušek: Udělejte si z PC 1 - popis

nahoru

Kniha je určena čtenářům, kteří mají alespoň základní znalosti číslicové techniky a rámcové představy o programování. Jádrem knihy je totiž popis konstrukce a ovládání šesti elektronických přístrojů, které lze využít v amatérské praxi. Všechna tato zařízení se připojují k sériovému portu počítače a jsou ovládána programy, které běží na operačních systémech: Windows 95, Windows 98, Windows NT, Windows 2000 nebo Windows Me. Ovládací programy byly vytvořeny ve vývojovém prostředí C++ Builder verze 1.0.

První kapitola probírá teorii spojenou s ovládáním sériového portu jak pod Windows, tak i na úrovni operačního systému MS-DOS. Krátce je věnována pozornost i práci s paralelním portem.

Kapitoly 2, 3, 4 a 5 popisují stavbu několika jednodušších zařízení. Jedná se impulzní generátor do 1 MHz, čítač do 16 MHz, programátor obvodů GAL a programovatelný generátor do 100 kHz.

Šestá kapitola nejdříve popisuje chování sběrnice I2C a poté se věnuje výkladu tří obvodů pracujících s touto sběrnicí. Jedná se o obvody: TDA8444 (8násobný 6bitový D/A převodník), PCF8574 (8bitový vstupně/výstupní port) a PCF8591 (jednoduchý 8bitový D/A převodník a 4kanálový 8bitový A/D převodník).

Sedmá kapitola používá obvody popsané v kapitole 6 pro konstrukci měřicí desky vybavené převodníky A/D a D/A a číslicovými vstupy a výstupy. Jsou ukázány dvě aplikace této desky.

Osmá kapitola popisuje stavbu programovatelného generátoru do 100 kHz vycházejícího z konstrukce popsané v kapitole 5. Dochází k rozšíření možných nastavení parametrů signálu a s tím je spojená i úprava ovládacího programu.

Příloha popisuje konstrukci desek plošných spojů pro všechna uvedená zařízení v amatérských podmínkách.

Stručný obsah:

obsah knihy

1. Porty PC

2. Impulzní generátor do 1 MHz

3. Čítač do 16 MHz

4. Programátor obvodů GAL

5. Programovatelný generátor do 100 kHz

6. Obvody se sběrnicí I2C

7. Měřicí deska k sériovému portu počítače

8. Vylepšený programovatelný generátor

9. Příloha
obsah doprovodného CD

o KAP 1-8 - zdrojové texty programů a zkompilované EXE soubory

o OVLPORTU - zdrojové texty k ovládání portů

o SPOJ - klišé plošných spojů ve formátu TIF ke konstrukcím popsaných v knize

Počet stran: 176 stran
Vazba: brožovaná vazba
Rozměr: 175×250 mm
Hmotnost: 240 g
Jazyk: český jazyk
ISBN: 8073000369
Rok vydání: 2002

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu David Matoušek: Udělejte si z PC 1 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější David Matoušek: Udělejte si z PC 1 akční ceny - Levné David Matoušek: Udělejte si z PC 1

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější David Matoušek: Udělejte si z PC 1 stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější David Matoušek: Udělejte si z PC 1 najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.