Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

Assembler pro PC

Assembler pro PC

Cena produktu Assembler pro PC není známa.

 

Popis produktu Assembler pro PC: Kniha Učíme se programovat v jazyce Assembler pro PC je srozumitelnou učebnicí a praktickou příručkou programování v jazyce Assembler. Svým zpracováním je určena zejména studentům středních odborn... > více informací


Assembler pro PC - popis

nahoru

Kniha Učíme se programovat v jazyce Assembler pro PC je srozumitelnou učebnicí a praktickou příručkou programování v jazyce Assembler. Svým zpracováním je určena zejména studentům středních odborných a vysokých škol, kteří potřebují zvládnout programování v tomto nižším počítačovém jazyce. Podrobností informací i množstvím příkladů z praxe však uspokojí i činné programátory a zájemce o programování unikátních aplikací, jimž dovolí psát prostřednictvím Assembleru malé, rychlé a efektivní programy využívají přímo hardware počítače a obcházející operační systém. Krok po kroku projdete jednotlivými tématy a postupně pochopíte, jak Assembler souvisí s fyzickou architekturou počítače, jak pracuje s registry, jakým způsobem se v Assembleru implementují základní programové konstrukce, jak se vytvořený program překládá a realizuje nebo jak program v Assembleru komunikuje s operačním resp. souborovým systémem. Osvojíte si instrukční výbavu procesoru dnešního PC a od řešení elementárních problémů nezávislých na platformě postupně dopějete až k užitečným podprogramům napsaným specificky pro operační systémy DOS, Windows nebo Linux a k propojování programů v Assembleru s aplikacemi ve vyšších programovacích jazycích (Pascal a C). Díky přehledně zpracovaným kapitolám s popisem a příklady instrukcí pak kniha poslouží jako pohotová příručka na dosah ruky při řešení programátorských úkolů a problémů. Hlavními body obsahu knihy jsou: Architektura procesoru, funkce operačního systému, strojový kód a jazyk symbolických adres Výpočty a převody v číselných soustavách Základní i pokročilé instrukce procesoru Základní programové konstrukce Hotové rutiny pro typické operace Práce s volně šiřitelným překladačem Netwide Assembler (NASM) Praktické programování v DOSu, Windows a Linuxu či Unixu Integrace Assembleru do aplikací ve vyšších programovacích jazycích (C a Pascal) Popisovaná instrukční sada se vztahuje k mikroprocesorům řady x86, s níž jsou kompatibilní současné procesory v počítačích PC na našem trhu. Na přiloženém CD najdete překladač NASM pro DOS, Windows i Linux, příklady a řadu informačních materiálů k programování v Assembleru včetně výukového videa o programování v Assembleru pod Linuxem O autorovi: Rudolf Marek je agilním tvůrcem a propagátorem na poli systémového programování a free-softwaru. Výrazně přispěl např. do projektu Asmutils, je spoluautorem nejmenšího WWW serveru na světě (514 bajtů), vytvořil programový modul do linuxového přehrávače MPlayer. Pro klub Sillicon Hill spolupracuje na organizaci mezinárodních konferencí OpenWeekend, na nichž i příležitostně přednáší. V době vydání knihy je studentem 5. ročníku Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a správcem počítačové sítě na VŠ koleji Strahov.

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Assembler pro PC užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Audioknihy nebo Literatura - umění, Blahopřání, Ostatní knihy.

Nejlevnější Assembler pro PC akční ceny - Levné Assembler pro PC

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Assembler pro PC stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Assembler pro PC najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Odborná literatura.