Kde jsem: Katalog > Knihy a filmy > Knihy > Odborná literatura >

ARGO Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20.st

ARGO Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20.st

Cena:

423

Hlídat lepší cenu

Popis produktu ARGO Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20.st: Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. V popředí stojí uvažování historika uměn...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem Kosmas.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem Kosmas.cz popsal.
Doprava zdarma
Skladem
Do obchodu

ARGO Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20.st - popis

Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. V popředí stojí uvažování historika umění a teoretika umělecké skupiny „Sedm v říjnu“ (1939–1941) Pavla Kropáčka (1915– 1943) a historičky a teoretičky umění Růženy Vackové (1901–1982), jejíž rozsáhlou monografi i Výtvarný projev v dramatickém umění (1948), kterou se podařilo vydat krátce před autorčiným zatčením a mnohaletých vězněním, možno považovat mj. za svým způsobem mimořádný příspěvek k teorii performativity.
Uvažování o patosu je zde zároveň rekonstrukcí vztahu mezi estetickým a umělecko-historickým uvažováním o umění, rekonstrukcí afektivně-emocionální zkušenosti s uměním a (est)etickým postojem ve válečných letech, téměř v duchu aischylovského pathei mathos – učit se utrpením.

Výrobce Argo
Druh Umění

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu ARGO Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20.st užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Ostatní knihy nebo Audioknihy, Křížovky a hry, Blahopřání.